Polowanie

Organizowaniem polowań zajmujemy się już od ponad 20 lat. Zapewniamy kompleksową obsługę oraz miłą atmosferę. Zapraszamy Państwa zarówno na polowania indywidualne, jak i zbiorowe. Każde polowanie przygotowywane jest z wielkim zaangażowaniem, dlatego mogą być Państwo pewni, że współpraca z naszym biurem gwarantuje nie tylko profesjonalną i bezpieczną obsługę, ale także dobrą zabawę.

Polowanie – coś więcej niż strzelanie

Polowania zwykle kojarzą się z brutalnością, przemocą i cierpieniem niewinnych zwierząt. Jest to jednak błędne myślenie, które tylko dowodzi kompletnego braku wiedzy na temat tej profesji. Oczywiście polowanie nigdy nie jest w stu procentach piękne – nadal występuje tam krew i śmierć. Jest jednak bardzo potrzebne dla prawidłowego rozwoju życia, zarówno zwierząt, jak i roślinności.

Wbrew pozorom to przede wszystkim bliskie obcowanie z przyrodą. Pasjonaci widzą w tym piękno, ponieważ mają okazję ujrzeć dziki świat z zupełnie innej perspektywy. Stado jeleni, saren, dzików, zające, śpiewające na niebie ptaki – wszystko to buduje niepowtarzalną, niezapomnianą atmosferę, którą uzyskać można tylko poprzez wędrówkę po lasach i mokradłach.

Idąc na łowy trzeba mieć również odpowiedni charakter. Oczywiście nie chodzi tu o bycie zimnokrwistymi, chłodnymi mordercami bez sumienia – trzeba mieć jedynie dość silne nerwy i umiejętność zachowania głębokiego spokoju, aby nie wpaść w panikę i nie spłoszyć zwierzyny. To złożony proces, który po odpowiednio długim treningu daje ogromną satysfakcję.

Podział polowania

Czynność tą dzieli się głównie na indywidualne i zbiorowe. To pierwsze – zgodnie ze swoją nazwą – charakteryzuje się tym, że odbywa się ono tylko we własnym towarzystwie (lub z psem bądź pomocnikiem). Różnica między zbiorowym jest taka, że podczas polowania nie należy się wspierać tzw. „naganiaczem”. Indywidualne dzieli się na polowania z podchodu, z zasiadki, po świeżym tropie, z podjazdem konnym, z psem myśliwskim i na wab. Więcej na temat polowania indywidualnego zapraszamy TUTAJ.

Polowanie zbiorowe natomiast składa się z większej liczby osób. Musi być co najmniej dwóch współpracujących ze sobą myśliwych, aby mówić o polowaniu zbiorowym. Organizowany jest najczęściej przez zarządcę koła łowieckiego. Polowania tego typu mają wyznaczoną osobę prowadzącą, która odpowiada za bezpieczeństwo uczestników i dba o to, aby środowisko naturalne nie było naruszone. Polowanie zbiorowe dzieli się na kilka rodzajów: pędzeniami w lesie, na bażanty, z ambon, na dziki i z ptakami łownymi. Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać TUTAJ.

Organizowane przez nas polowania dostarczą Państwu niesamowitych wrażeń i wyjątkowych emocji pośród pięknych okoliczności świata fauny i flory.

Oferujemy:

Green Hunting