Najbardziej przydatne akcesoria myśliwskie

21.11.2019

Myślistwo wzbudza coraz większe zainteresowanie u osób w szerokim przedziale wiekowym. I choć można by je zaliczyć do dyscyplin minimalistycznych pod względem wymaganego ekwipunku, chcąc wziąć udział w polowaniach, trzeba koniecznie zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i szereg akcesoriów. Na szczęście podstawowy sprzęt nie jest ani szczególnie rozbudowany, ani też drogi. Jakie akcesoria myśliwskie są najbardziej przydatne?

O tych rzeczach nie możesz zapomnieć

Są rzeczy ważne i ważniejsze, w które myśliwy koniecznie musi się zaopatrzyć. Zaliczyć do nich należy następujące akcesoria:

Latarka

Solidna latarka i zapas baterii to podstawa. Ich wybór jest ogromny, a na szczególną uwagę zasługują tak zwane czołówki, latarki ręczne oraz takie, które posiadają specjalny uchwyt do przymocowania do broni. Latarka powinna być wytrzymała, wykonana z materiałów wysokiej jakości oraz dopasowana do osobistych preferencji. Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę na zasięg światła oraz zoom.

Nóż

Wybierając się na polowanie, nie można zapomnieć o solidnym nożu, który powinien być zarazem funkcjonalny i efektowny. Przed podjęciem ostatecznej decyzji i sfinalizowaniem zakupu trzeba zwrócić uwagę na stal, z jakiej został wykonany, wykończenie i kształt samego ostrza. Jeżeli ktoś w myślistwie „stawia pierwsze kroki”, powinien zdecydować się na nóż o uniwersalnym kształcie głowni, a także prostej rękojeści.

Lornetka

Trudno jest wyobrazić sobie polowanie bez dobrej lornetki. Nawet dzieci kojarzą myśliwych z tego typu akcesoriami. Warto więc wiedzieć, że niektóre modele dysponują powiększeniem nawet do 24 razy. Co istotne dla wielu, dobra jakość lornetki może iść w parze z przystępną ceną. Dlatego nie ma sensu ograniczać się przy wyborze parametrów tego gadżetu. Tak więc nie pozostaje nic innego, jak tylko rozejrzeć się za lornetką o dużym zoomie, szerokich możliwościach regulacji, a także szklanej optyce. Ciekawsze modele mają funkcję dalmierza i pokazują odległość, jaka dzieli myśliwego od zwierzęcia. Te kosztują więcej, ale są naprawdę bardzo praktyczne.

Kamuflaż

Myśliwy wybierający się na polowanie musi zadbać nie tylko o wyżej wymienione akcesoria, ale również o odpowiedni kamuflaż. Bardzo ważne jest to, aby nie był widoczny dla zwierząt. Dlatego odpowiedni strój to podstawa. Do polecanych należą ubrania w odcieniach moro. Nie może być też wykonane z szeleszczących materiałów, gdyż odstraszy zwierzynę. Na szczęście dziś bez problemu można kupić poszczególne elementy garderoby jak kamuflujące koszulki, spodnie, bluzy, a nawet całe zestawy maskującej odzieży.

Warto zaopatrzyć się w kilka dodatków

Lista dodatków jest długa i obejmuje następujące rzeczy:

  • stołek myśliwski,
  • pastorał – jako podpórka do broni,
  • płaszcz przeciwdeszczowy,
  • środek odstraszający komary i pozostałe owady.

Podsumowanie

Odpowiednio przygotowany myśliwy ma zdecydowanie większe szanse na udane polowanie, niż ten, który lekceważy istotę profesjonalnego wyposażenia. Czynność ta nie jest prosta i powodzenie zależy tu od wielu czynników – pogoda, pora dnia, czy w końcu szczęście. Jednak poważne podejście myśliwego może mu w tym pomóc. Dziś bez problemu można zaopatrzyć się w rozmaite akcesoria, zarówno te bardziej, jak i mniej przydatne. Zachęcamy wybrać się do sklepu nie tylko po rzeczy, które mogą przydać się w czasie polowania, ale przede wszystkim po te, które są w tym czasie niezbędne.